Santa Claus Has Paid A Visit The kindergarten Kids

This year, on 6th of December the Santa came to our school again! He visited our primary school and kindergarten. Santa gave a few nice word to the children, and also gave some advice in their studies. Obviously, every student got a surprise pack from the Santa's bag. We can't wait for you to come next year Dear Santa!

Idén, december 6-àn ismét meglàtogatta általános iskolásainkat és óvodásainkat a kedves, öreg Télapó. Mindenkihez volt néhány dicsérő szava és javaslata arra, miben lehetne még szépen fejlődni. Persze az összes tanulónak jutott egy-egy csomag a Mikulás puttonyából is. Nagyszakállú Télapó!

Click here for pictures

GalleryIcon