BESZOKTATÁS

11BESZOKTATÁS

Hogyan hagyjam gyermekemet az óvodában? A gyermek gyakran sírva búcsúzik édesanyjától – de a sírás az óvodai élet része. Nagy lépés ez szülőnek és gyermeknek egyaránt. A könnyek azonban a szülő távozását követő néhány percben felszáradnak – de csak akkor, ha a szülő ténylegesen távozik. Elköszönés után nem segít, ha a szülő ott marad az intézmény falai között, az épület környékén vagy a játszótéren, mert ha meglátja, a gyermek újra sírni kezd, ami csak nehezebbé teszi az elválást. Fontos, hogy ne menjünk el úgy, hogy a gyermek nem figyel ránk – búcsúzzunk el, és biztosítsuk őt arról, hogy hamarosan érte jövünk. Az óvónők gyengédek és rugalmasak a beszokó gyerekekkel és szüleikkel, és mivel minden gyermek más, nincsenek szigorú szabályaink sem a beszoktatás módjáról, sem pedig annak üteméről. A legfontosabb számunkra, hogy a gyerekek nevelésének hatékonysága érdekében a szülők és a pedagógusok közötti kooperáció hatékonyan működjön.