MIÉRT KÉTNYELVŰ?

bilingual

MIÉRT KÉTNYELVŰ?

A kétnyelvű oktatás biztosításával gyermeke:
Korán elsajátítja a nyelvi készségeket.
Elősegíti, hogy könnyebben tudjanak más nyelveket tanulni.
Más nézőpontokat ismernek meg a világról, mely segíti őket a jövőbeli kihívások megoldásában.
Több nyelvet beszélve több lehetőségük lesz az életben.
Ezekre az alapokra építve, mindenhol nagyobb esélyük lesz két nyelvet beszélve, mint egynyelvű társaiknak.
Külföldi munkalehetőségeken is gondolkozhatnak.
Kétnyelvűként két különböző kultúrában is elmélyülhetnek. Ezzel a képességgel bárhol megállják a helyüket a nagyvilágban.
A kétnyelvűséggel kinyílik a világ a gyermekek számára, nemcsak nyelvtudást, hanem új készségeket is szereznek vele, melyek fontos szerepet játszhatnak a jövőben.
Egy két tanítási nyelvű óvoda rendkívül jó alapnak, mivel a gyermekek a kétnyelvűségük által előnyökhöz jutnak: két vagy több nyelven lesznek képesek kommunikálni, két vagy több kultúrát ismernek meg, a kétnyelvűség jótékony kognitív hatásai tagadhatatlanok, magabiztosan beszélnek majd több mint egy nyelvet, a munkaerőpiacon is előnyöket jelent.