NEVELÉSI PROGRAMUNK

NEVELÉSI PROGRAMUNK

Az Orchidea Óvodai Program célja, hogy elősegítse és támogassa a gyermekek szociális-érzelmi, testi és értelmi fejlődését. Olyan egyedi tanulási élményt kínál, mely összefogja két fő alapelvünket: a multinacionális és a kétnyelvű oktatást.
Felkészülünk az iskolára, kihasználjuk a játékos tevékenységben megvalósuló tanulást. A magyar és az angol nyelv az egész nap jelen van az óvoda életében.
A tananyag tematikus megközelítésen nyugszik. A havi és kéthetes témák egymásra épülnek, a felfedezés és kísérletezés örömét nyújtva úgy, hogy a tanulási folyamatban elegendő idő áll rendelkezésre a kétnyelvű elsajátításhoz. A foglalkozások nyelve váltja egymást, de a mindennapos tevékenységek angolul ÉS magyarul, párhuzamosan folynak.